Супрацоўнікі музея падрыхтавалі перасоўную выставу «Годны юбілей — годныя людзі» да 70-гадовага юбілея СВК «Маяк-Заполле»

Яркай і запамінальнай падзеяй мінулай  восені, якая завяршыла аграрны сязон бягучага года, стаў 70-гадовы юбілей СВК «Маяк-Заполле», які з размахам і ў святочным настроі адзначылі ў Красненскім Доме культуры. Аб вехах станаўлення і развіцця сельгаспрадпрыемства, а таксама пра сучасныя дасягненні і поспехі гаспадаркі, будні яго працаўнікоў можна было даведацца, пазнаёміўшыся з выставамі ў фае Дома культуры.

Тон ўрачыстага мерапрыемства задало жартоўная тэатралізаванае прадстаўленне ў выкананні работнікаў сферы культуры раёна, якое з першых хвілін стварыла ўзнёслы настрой.

Каравай, які стаў сімвалам працавітасці аграрыяў «Маяка», уручаны старшынi СВК «Маяк-Заполле» Віктару Маковіку.

Бурнымі апладысментамі сустракала перапоўненая зала для гледачоў заслужаных работнікаў гаспадаркі, былых кіраўнікоў сельгаспрадпрыемства Станіслава Лычкоўскага, Мікалая Санько і Івана Шыша, з вуснаў якіх прагучалі віншаванні з юбілеем.

Ардэнаносцы і заслужаныя работнікі СВК «Маяк-Заполле» — тыя працаўнікі гаспадаркі, працавітасцю якіх ствараўся сучасны поспех «Маяка».